Automatyzacja pracy z platformą Palo Alto Networks

10:00 - 11:30

Zwiększ efektywność pracy operatorów systemów sieciowych i systemów bezpieczeństwa!

Wiele zadań wykonywanych przez operatorów systemowych jest żmudnych i czasochłonnych. Wykonując je ręcznie, działy IT są stale zapracowane i nieefektywne.

Życie każdego administratora może stać się prostsze dzięki metodykom i narzędziom DevOps/NetOps. Czas potrzebny na wykonanie poszczególnych operacji będzie znacznie krótszy.

Podczas webinarium przedstawimy mechanizmy automatyzacji dla Next-Generation Firewall od Palo Alto Networks. Pokażemy, jak przygotować i uzbroić swoje środowisko w wymagane narzędzia, silniki języków, skrypty i szablony, a także jak skorzystać z nich w sposób efektywny.

Prowadzący:

Maciej Martinek
CLICO

Maciej Martinek jest inżynierem konsultantem w firmie CLICO z 8 letnim doświadczeniem w obszarze cyberbezpieczeństwa. W ramach swoich codziennych obowiązków wspiera klientów i partnerów na etapie zaawansowanych konsultacji technicznych, implementuje rozwiązania z portfolio CLICO, prowadzi szkolenia autoryzowane i autorskie oraz pracuje przy audytach bezpieczeństwa. Posiada liczne certyfikaty branżowe na poziomie eksperckim wiodących dostawców rozwiązań bezpieczeństwa, takich jak: Palo Alto Networks, Exabeam, Rapid7, Tufin, Radware czy FireEye.

Agenda:

1. Wprowadzenie do automatyzacji:

  • Jakie zadania możemy automatyzować?
  • Gdzie oszczędzać czas?
  • Najlepsze praktyki.

2. Python w służbie automatyzacji:

  • Omówienie możliwości pakietu pan-python.
  •  Przykłady zastosowania.

3. Ansible i przegląd możliwości.

4. Pokaz demonstracyjny:

  • Konfiguracja środowiska do automatyzacji.
  • Praktyczny przykład zastosowanie pan-python.
  • Praktyczny przykład zastosowania Ansible.
  • Jak zacząć organizować własne scenariusze?

Zarejestruj się

Niniejszym wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora Danych Osobowych (dalej: „CLICO”) – CLICO Sp. z o.o., Oleandry 2, 30-063 Kraków, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieście w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego: 0000107000 oraz numerem NIP: w zakresie: imię i nazwisko, adres email lub telefon, w celach marketingowych, przez CLICO. CLICO może przekazać moje dane osobowe dla wskazanego powyżej celu do firmy Palo Alto Networks. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych zawarte są polityce prywatności.